Informace pro chovatele

Nosnice se nám zdají být ve svých nárocích velmi skromné. Můžeme snadno nabýt dojmu, že si vystačí s oštipováním mladé zelené trávy, občas zpestřeným sezobnutím slimáčka či brouka. A abychom neměli špatné svědomí, nasypeme jim trochu šrotu se zamíchanými domácími zbytky nebo třeba staré pečivo. A výsledek je každý den jedno vejce, chutný, zdravý a ekologický domácí produkt.

Číst dál...

V chovatelství se za posledních dvacet let mnoho změnilo. V dřívějších dobách to byla státem uznávaná a podporovaná cesta ke kvalitním živočišným produktům. Nakoupit krmné obiloviny nebo dokonce krmné směsi byl ale problém – i těch bylo málo. V současné době je dostatek obilovin i krmných směsí pro všechny, jen chovatelů podstatně ubylo. Důvody jsou vcelku jasné.

Číst dál...

Králíky krmíme trávou, senem a suchým chlebem. Za půl roku, pokud se jej dožijí, váží asi dvě a půl kila a přestanou růst. Pečeme je dvě hodiny, maso je tvrdé a má zvláštní, ne zrovna příjemné aroma. Játra vyhodíme, protože jsou na nich bílé fleky. Nešlo by to jinak?  

Číst dál...

Významným odběratelem naší produkce kompletních krmných směsi jsou řetězce ryze českých obchodů s potravinami a drogistickým zbožím COOP.

Číst dál...

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace zde.